slider

Svěřte svou střechu specialistům
  Garance kvality
Kvalita prověřená zkušenostmi
Zkušenosti za skvělou cenu…

… to je STŘECHA SPECIÁL

Konference STŘECHA SPECIÁL 2021 nabídla i přes opatření bohatý program

Workshopy, diskuze, praktické ukázky, ale především odborné poradenství – to jsou vzdělávací konference STŘECHA SPECIÁL. Ani přes přísná opatření nepřišli obchodníci o možnost prohloubit své znalosti a dovednosti. Jednodenní interaktivní setkání s odborníky ze střechařského oboru se letos uskutečnilo během měsíce května a června. Z bezpečnostních důvodů se konference odehrály převážně ve venkovních prostorách v malých skupinkách. Tento koncept se všem účastníkům líbil a shledal se s velkým úspěchem.

Sdružení STŘECHA SPECIÁL ve spolupráci s dodavateli připravuje každý rok v rámci vzdělávání obchodníků konference, jejichž cílem je prohloubit znalosti, a hlavně představit novinky
v oboru. V letošním roce z důvodu koronavirových opatření neproběhla klasická dvoudenní setkání, ale pouze jednodenní. Značná část konference včetně coffee breaků a obědů se navíc odehrávala venku. Účastníci také byli rozdělení do menších skupinek, aby byly zajištěny bezpečnostní podmínky. I přes tato opatření měla konference úspěch a koncept byl chválen pro lepší komunikaci a interaktivitu mezi sebou. Dal tak větší prostor účastníkům prohlédnout si produkty nejen očima, ale i možnost osahat si je a vyzkoušet naživo. Velké oblibě se pak těšilo především stanoviště se skladbou střechy. Díky těmto praktickým ukázkám měli možnost prohloubit své znalosti i obchodníci, kteří se běžně na střechu nedostanou. Nabyté informace jsou neocenitelné při obchodních jednáních se zákazníky. Dodavatelé střešních materiálů, fasád, izolací, solárních systémů a nářadí nabídli během jednodenního školení bohatý program. Novinky představili formou praktických workshopů, přednášek a soutěží, které prověřily znalosti a dovednosti účastníků. Na pomyslnou třešničku na dortu ve formě večerního programu, který má za úkol stmelit všechny přítomné, si však účastníci budou muset počkat do příštího roku. Konference STŘECHA SPECIÁL proběhnou už v lednu a v únoru 2022.

 

 

 


Konference Střecha Speciál 2020: závěrečná zpráva

 

Sdružení STŘECHA SPECIÁL čítá na 43 specializovaných poboček po celé České republice. Na našich prodejnách jsou vám k dispozici prodejní týmy, a to vše v souhrnu skýtá obrovské množství pracovního potenciálu. Uvědomujeme si, že jsme pro vás – naše zákazníky, jako partneři zajímaví jedině tehdy, když se dokážeme odlišit od generalistů. Myšleny jsou stavebniny všeho druhu, které nabízejí velmi široký sortiment. Můžeme vás ujistit, že kvalitní a vzdělaný obchodník a poradce pro nás není prázdné slovo a že do vzdělávání investujeme ve spolupráci s vybranými dodavateli nemalé prostředky.

Z tohoto důvodu jsme v letošním roce ve spolupráci s našimi partnery z řad předních dodavatelů materiálů uspořádali tři vzdělávací konference, kde jsme se zaměřili na praktické zkušenosti a dovednosti, a také jsme dali mnohem větší prostor praktickým workshopům dodavatelů. Výrobci tak měli příležitost interaktivní formou seznámit naše prodejce s novinkami a zároveň prohloubit jejich dosavadní znalosti v oboru. Dostalo se i na odborné přednášky na aktuální témata – podstřeší, plochá střecha a zdravé bydlení. Přednášejícími byli špičkoví odborníci z daných oblastí.

Konference STŘECHA SPECIÁL v číslech:

 • 16 odprezentovaných výrobců
 • 229 proškolených specialistů
 • 300 výtisků odborných skript
 • 405 minut odborných přednášek
 • 7 680 minut (!) produktových workshopů

Kdo jiný by měl zhodnotit přínos letošních konferencí než členové našich prodejních týmů, pro které byly určeny. Přečtěte si postřehy těch, kteří byli u toho!

Coleman S.I., Kamila Pirklová, prodejce Svitavy

V únoru proběhla ve Velkých Bílovicích konference STŘECHA SPECIÁL, která se mi líbila. Řekla bych, že víc než minule. Jako největší plus ve srovnání s předchozím ročníkem vidím letošní způsob školení, tzv. kruháč. Obcházení ve skupinách po jednotlivých školících stanovištích mi připadá efektivnější. Díky nízkému počtu kolegů ve skupině jsme měli možnost lépe vnímat předávané informace. Byl prostor na dotazy. Oceňuji i názornost jednotlivých prezentací. Toto školení je pro mě přínosné, protože zvedá mou odbornost a stávám se lepším partnerem pro zákazníky, kteří přicházejí na prodejnu. Pro příště bych ještě uvítala praktické ukázky pokrývání různých typů střech. Nejsem pokrývač a možnost vidět, jak se to dělá, by mi rozhodně pomohla. A co se mi nejvíc líbilo letos? Velkou roli hrála osobnost přednášejícího. Za mě rozhodně nejzajímavější, a tím pádem nejpřínosnější, byly prezentace Skylux, nářadí a KVK Parabit.

DACHDECKER, Michaela Škvárová, prodejce Kladno

Stejně jako loni, i tento rok nás čekala Střechařská konference, pořádaná STŘECHOU SPECIÁL ve spolupráci s dodavateli. Termínů bylo několik a mně nejvíce vyhovovala konference v Darovanském Dvoře. Zahajovací přednášky si tam vzali na starost odborníci z oblastí plochých střech a zdravého bydlení, na které druhý den navázali podstřeším. Jejich prostřednictvím jsme byli seznámeni s legislativními změnami a novinkami. Součástí přednášek byly i užitečné ukázky z praxe. Letošní ročník se od loňského lišil především zvoleným systémem „kruháčů“. Osobně oceňuji snahu organizátorů o co největší míru zapojení účastníků konference a o udržení naší maximální pozornosti. V čase vyhrazeném jednotlivým workshopům byl prostor jak pro praktické ukázky výrobků s popisem funkce, tak pro naše dotazy i postřehy. Velké poděkování patří našim partnerům, kteří se tak snaží šířit osvětu a udržovat profesionalitu nás prodejců na co nejvyšší úrovni. Tím zlepšují naše prodejní dovednosti a odbornost. Výrobci prokázali i smysl pro humor, když nám zpestřili zastávky mezi workshopy zábavnými vědomostními soutěžemi. Skvěle postaráno bylo samozřejmě i o ubytování, občerstvení a večerní zábavu, což můj dobrý pocit z celé akce jen umocnilo.

STAV-INVEST, Martina Beránková, pobočka Kladno

Mezi loňským dvoudenním školením STŘECHA SPECIÁL a klasickým produktovým školením vidím mnoho rozdílů. Produktové školení je většinou zdlouhavé. Člověk sedí, kouká na plátno a víc než hodinu poslouchá povídání o daném výrobci a jeho produktech. Než se přednášející dostane k jádru věci, začnete klimbat a nevnímáte úplně naplno. Oproti tomu školení STŘECHA SPECIÁL 2019 mělo velkou výhodu v tom, že se každých 20 minut výrobci střídali. Než posluchač přešel do útlumu, už měl jiný podnět k pozornosti. Den utekl, ani jsme nevěděli jak. Konkrétně mně to určitě dalo mnohem více než zdlouhavé povídání jednoho výrobce. Také se vše stihlo ve dvou dnech na jednom místě. Skvělá časová úspora! Neméně důležitou součástí této akce, kterou je třeba vyzdvihnout, byla organizace na jedničku. Není jednoduché usměrnit tolik lidí najednou. Letošní školení STŘECHA SPECIÁL 2020 se přesto posunulo ještě o další stupeň, a to díky workshopům. Geniální nápad! Nejenže to člověk slyší a vidí na vlastní oči, ale může si také vyzkoušet, osahat, prozkoumat. Pro prodejce či obchodní zástupce, kteří v dané oblasti pracují už déle, to možná není tak zajímavé, ale pro začínající či neustále se rozvíjející obchodníky je to naprosto úžasné. Z mého pohledu i nepostradatelné. K čemu to je, naučit se vše jen teoreticky? Za měsíc už při dotazu nemáte ani páru o čem dotyčný mluví – pokud danou věc náhodou často nepoužíváte. Teorie spojená s praxí je, dle mého názoru a mých zkušeností, mnohem efektivnější. Jsem spíše praktik. Už na škole mi některé teorie nešly do hlavy, a tak jsme se formule učila nazpaměť a smířila se s tím, že tohle v životě nemůžu pochopit. Pak přišla praxe a ejhle! Najednou bylo vše logické a zapadalo do sebe.

PRVNÍ CHODSKÁ, Jirka Hartl, regionální vedoucí prodeje

V únoru proběhly v rámci sdružení STŘECHA SPECIÁL tři konference pro zaměstnance. Výrobci a dodavatelé, kteří jsou zapojeni do programu STŘECHA SPECIÁL, si pro ně připravili nabušená krátká školení s jediným cílem, a to maximálně a prakticky nás proškolit, abychom byli kdykoliv schopni vám perfektně poradit. Já u PRVNÍ CHODSKÉ pracuji od srpna 1997. Začínal jsem jako skladník, poté postupně zastával pozici prodejce, asistenta obchodního ředitele, krizového manažera na pobočkách v Klatovech a v Plané a nyní jsem už víc než čtyři roky regionálním vedoucím prodeje. Z letošních konferencí jsem se svými lidmi absolvoval tu na Darovanském Dvoře a na Naháči. Transformace konference z formy přednáškové do formy workshopů byla určitě posunem správným směrem. U menší skupiny lidí je větší čas na případné dotazy, a také se lépe udrží pozornost. Potěšen jsem byl tím, jak aktivně k workshopům mí lidé, se kterými jsem byl ve skupině, přistoupili. Jako vedoucí skupiny jsem nemusel řešit žádné pozdní příchody či vyrušování A který workshop mě zaujal nejvíc? Zajímavých jich bylo více, ale na první místo bych zařadil Dörken. Pan Ledvinka je jedničkou v oboru a předal nám spoustu zajímavých informací. Dá se říci, že většina workshopů byla skvěle připravena i prezentována, a bývaly by si zasloužily větší časovou dotaci. Ale našly se i workshopy nezáživné. Celkově konference z většiny splnila mé očekávání. Byla to skvělá možnost, jak si rozšířit či oživit znalosti a osahat si produkty, které nabízíme našim zákazníkům. Zákazníci určitě ocení, že při řešení svých zakázek jednají s lidmi, kteří dokážou nabídnout kvalitní řešení. Velmi dobře připravená byla i večerní zábava na Darovanském Dvoře. Využil jsem při ní možnost si po delší době zahrát kulečník a také „lasergame“, ze které je fotka.

 

 

 


Konference Střecha Speciál 2019: závěrečná zpráva

Jako profesionálové v prodeji střešních materiálů dbáme na profesní růst našich prodejních týmů. Proto jsme pro naše zaměstnance uspořádali na začátku letošního roku odborné konference. Reagujeme tím na rostoucí požadavky zákazníků na odbornost personálu na pobočkách.

 

Zároveň tím dáváme výrobcům možnost efektivně prezentovat své výrobky, a získat tak v našich prodejcích profesionály. Díky tomu budou schopni podat zákazníkům veškeré informace a doporučit jim to nejlepší možné řešení.
Hlavními řečníky konferencí byli špičkoví odborníci z daných oblastí. Všichni prodejci od nás jako bonus získali skripta (soubor .PDF, 5 MB) , která jim poslouží jako příručka technických dat a argumentačních podkladů pro prodejní týmy.
Ohlédněme se ještě za tématy, které jsou na prodejnách nejčastěji frekventované, a proto tvořily náplň konferencí:

 • Odvětrání šikmých střech
 • Šikmé střechy (krytiny a doplňky)
 • Ploché střechy (izolace, skladby a prostupy)
 • Specifika a skladby plechových krytin
 • Zdravé bydlení (prosvětlení a ventilace v podkroví)
 • Skripta konference SSP 2019 (soubor .PDF, 5 MB)

O užitečnosti pořádání osvěty pro prodejce hovoří i čísla, která se ke konferencím STŘECHA SPECIÁL 2019 pojí:

1 280 minut produktových školení
900 minut odborných přednášek
250 výtisků odborných skript
226 proškolených zástupců prodejních týmů ze 43 specializovaných poboček po celé ČR
16 odprezentovaných výrobců

Navštivte některou ze 43 specializovaných poboček a přesvědčte se o schopnostech a odbornostech našich profi prodejních týmů.

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!
STŘECHA SPECIÁL s.r.o.
www.strecha-special.cz

 

 

Konference Střecha Speciál 2018: závěrečná zpráva

KONFERENCE STŘECHA SPECIÁL 2018 JSOU ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI!

   

 

STŘECHA SPECIÁL je sdružením specializovaných prodejců především střešních krytin, do něhož patří Coleman S.I., a. s., DACHDECKER, spol. s r. o., PRVNÍ CHODSKÁ s. r. o., a STAV–INVEST střešní systémy, s. r. o. Jelikož se snažíme dát vám – našim zákazníkům, něco navíc, připravili jsme pro vás vzdělávací Střechařské konference, které se uskutečnily na deseti místech po celé ČR.

 

 

 

Střechařské konference začaly 16. ledna v Plzni a končily 27. února v Olomouci. Vystoupili na nich odborníci z oboru, kteří přiblížili zajímavá témata z praxe. Dnes, po skončení všech konferencí, lze říci, že se mohou chlubit vysokou návštěvností, spokojenými posluchači, výbornými řečníky i skvělou organizací. Změnou letošních konferencí byl větší prostor pro dodavatele a jejich prezentace. Samozřejmě nechybělo ani výborné občerstvení.

Jaká byla témata letošních konferencí? Inženýr Nepraš posluchače seznámil s kalkulacemi, ale také s tím, jak komunikovat se zákazníkem a lépe prodávat.

Následoval pan Mgr. Černý, který všem přiblížil odpovědnosti za vady při realizaci střech. Paní inženýrka Hellerová a pan Prus se zase podělili o své zkušenosti s chybami při realizaci a nejčastějšími vadami střech. Na konferencích nechyběly ani skvělé ukázky profesionálního nářadí AEG.

Konference byly hodnoceny velice kladně, čehož si vážíme a děkujeme. Naší snahou je neustálé zlepšování a výběr zajímavých témat na další rok. Tak, aby byly přizpůsobeny vašim potřebám a zájmům.

Zároveň bychom rádi poděkovali našim partnerům, bez kterých by se Střechařské konference neuskutečnily. Jednalo se o tyto firmy: Bauder, Bramac, Creaton, Den Braven, HPI, HPM TEC, ITW, KM Beta, Knauf Insulation, KVK Parabit, Lindab, Rheinzink, RUUKKI, Skylux, Stachema, Střechy Comax, Tondach, TOP centrum, Top Wet a Velux.

Součástí konferencí bylo i představení Věrnostního programu. Za nákup prémiových produktů získáte body, které si můžete vyměnit v období od 1. března 2018 do 30. listopadu 2018 za různé odměny. Body se v průběhu celého období načítají. Máte tak možnost získat hodnotné odměny ve formě kvalitního vybavení pro vaši práci.

Věříme, že se již těšíte na další ročník Střechařské konference, a abychom vám zkrátili čekání, připravili jsme pro vás jarní workshopy. Probíhat budou v květnu na vybraných pobočkách. Můžete se těšit na praktické prezentace, ukázky nářadí, představení novinek od našich partnerů a v neposlední řadě i na chutné občerstvení.

Děkujeme a těšíme se na příště!
STŘECHA SPECIÁL, s. r. o.

 


Konference Střecha Speciál 2017: závěrečná zpráva

STŘECHA SPECIÁL je sdružení specializovaných prodejců především střešních krytin:

 • Coleman S.I., a.s.,
 • DACH CZ, s r.o.,
 • DACHDECKER spol. s r.o.,
 • PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o.,
 • STAV-INVEST střešní systémy s.r.o.
 • VPS CZ s.r.o.

Cílem aktivit sdružení je dát Vám, našim zákazníkům, něco navíc… Loni jsme se zaměřili na produktová školení, letošní rok byl věnovaný konferencím, kde vystoupili odborníci z našeho oboru a v rámci svých přednášek s Vámi sdíleli zkušenosti, novinky, příp. pohled z „druhé strany“.

Konference probíhaly v období od 31. ledna do 15. března 2017 ve 14 různých městech po celé ČR a snahou bylo se zákazníkům co nejvíce přiblížit. Celkem se konferencí zúčastnilo 543 našich zákazníků, kteří probíraná témata hodnotili velice kladně. Na základě zpětné vazby, kterou jsme od zúčastněných zákazníků dostali, chceme nadále v tomto duchu pokračovat a naší snahou je se stále co nejvíce přiblížit Vašim potřebám a tématům, o která máte zájem.

Témata konference

 • Ing. Radvana Rudolfová hovořila na téma: „Jak využít MKT pro úspěšné podnikání.“
 • Dále jsme se věnovali „ Nejčastějším vadám a poruchám střech“ a připomněli si „ Jakými předpisy bychom se měli řídit při navrhování a provádění střech.“ O tyto zkušenosti a správnou praxi se s námi podělila Ing. Eva Hellerová.
 • Nakonec jsme nemohli opomenout „Právní aspekty podnikání v oblasti realizace střech“. Praktické rady a zkušenosti této oblasti nám předali zkušení právníci JUDr. Jan Malý a Mgr. David Černý, kteří hovořili především o vztazích mezi zhotovitelem a zákazníkem, smlouvách o dílo, určování odpovědnosti v rámci práva a v neposlední řadě jsme se dotkli i BOZP.

Součástí těchto konferencí bylo i představení našeho společného věrnostního programu pro naše registrované zákazníky, kdy od 1. března do 30. listopadu 2017 zákazníci sbírají body za koupi prémiových produktů. Po dosažení cílových hranic si mohou vybrat ze široké škály praktického nářadí.

Toto celé by se samozřejmě neobešlo bez našich partnerů, kteří se na tom všem s námi podílejí:

 • Bramac,
 • Creaton,
 • Den Braven,
 • Fakro,
 • HPI,
 • HPM TEC,
 • IKO,
 • Knauf Insulation,
 • KVK Parabit,
 • KVK Penopol,
 • Lindab,
 • Rheinzink,
 • RUUKKI,
 • Skylux,
 • Střechy Comax,
 • Tondach.