Konference Střecha Speciál 2022

Vzdělávací konference Střecha Speciál 2022 na Darovanské dvoře se po období s Covidem a vládními restrikcemi opět vrátila do své původní podoby.

Formát dvoudenních školení s přespáním přivítali 27.–28. dubna 2022 nejen účastníci z řad zaměstnanců sdružení STŘECHA SPECIÁL, ale i zástupci jednotlivých dodavatelů střešních materiálů se svými prezentacemi. Díky tomu se mohlo jak stravování, tak hlavně i jednotlivé workshopy a školení vrátit zpět pod střechu. TO byla vítaná změna oproti loňskému roku, kdy se veškeré činnosti musely zvládnout kvůli bezpečnostním opatřením outdoorově a rozdělené na jednotlivé menší skupiny. Díky tomu mohl proběhnout i večerní program a posezení, s možností zahrát si bowling, zkusit si laser game anebo se napříč firmami i dodavateli seznámit a pohovořit u společného drinku.

Ve středu své novinky a prémiové produkty představili BMI Bramac, Comax, Den Braven, ITW Paslode, Lindab, Puren, SIKA a TOPWET. Na čtvrteční den si pak svou prezentaci připravili Dörken, HPI, HPM Tec, Knauf Insulation, RUUKKI, Satjam, Tondach a Velux.

Účastníci z řad obchodníků a poradců se shodli, že více než monotónní slovní prezentace, kdy zástupce dodavatele chrlí množství informací a údajů, mají větší přínos a efekt prezentace a workshopy pojaté zábavnější formou. Takové, které zapojí účastníky do diskuse, kde si mohou výrobky přímo osahat anebo si pro ně zástupci dané firmy připraví nějakou interaktivní zkoušku či soutěž.

Základním cílem konference bylo prohloubit znalosti v oboru a produktů, seznámit se zejména s prémiovými produkty jednotlivých firem, získat k nim dostatek informací a prodejních argumentů a zároveň propojit kontakty napříč sdružením i s obchodními zástupci zapojených dodavatelů.