Střešní okna

Podkrovní pokoj se střešními okny.

Hlavní úlohou střechy je ochrana před povětrnostními vlivy. Proto byla odjakživa tvořena něčím pevným – tedy i neprůhledným. Jenže dnes už podstřeší neslouží jako pouhé seníky či odkladiště nepotřebných krámů. Dnes v podkroví žijeme. Potřebujeme tedy do těchto prostor dostat světlo a vzduch. Neméně významné je mít možnost pohlédnout ven, jen tak se budeme v podkrovích cítit opravdu dobře.

Současné vyspělé stavební materiály prosvětlení podstřeší umožňují a nabízejí k tomu mnoho způsobů řešení. Asi nejznámější jsou střešní okna do šikmých střech. Mají mnoho rozměrů, způsobů otevírání, typů zasklení i materiálových variant. Samozřejmostí jsou doplňky k těmto oknům, jako rolety vnitřní i venkovní nebo žaluzie.

Prosvětlit často potřebují místnosti pod plochou střechou, protože světlo od oken neobsáhne celou hlubokou místnost. V tom případě je nutné se věnovat, jakési obdobě střešních oken do plochých střech.

Řešení existuje i pro situace, kdy nepotřebujeme větrat, ale potřebujeme světlo, protože hlavní funkcí světlovodů je přivést denní světlo tam, kde jinak není přístupné. Princip je jednoduchý. Jejich kopule na střeše zachytává sluneční paprsky a vede světlo do rozvodného systému, který jej vede tam, kam je potřeba. Difuzér zabudovaný ve stropě pak denní světlo rozptýlí do stran.

Je-li otázka prosvětlení podstřeší Vaším aktuálním problémem, pak hledejte jeho řešení v nabídce prémiových produktů sdružení STŘECHA SPECIÁL.

Premiové produkty