Střešní doplňky a nářadí

Šikmá střecha doplněná o sněhový zachytávač

Slovo doplněk evokuje představu něčeho drobného, takřka bezvýznamného. V případě střešních doplňků je ale naopak jejich role velmi zásadní. Jako doplněk se označuje všechno, co neodmyslitelně ke střeše patří, jen se nejedná o hlavní konstrukční prvek střešní skladby (krytinu, izolaci, nosnou konstrukci apod.).

Mezi doplňky se na prvním místě řadí spojovací materiály – všechny šrouby, vruty, hřebíky, kotevní prvky, přípojky atd. Střešním doplňkem jsou i veškeré prvky odvodňovacího systému jako okapové žlaby, svody, střešní vpusti a další.

Moderní střecha se neobejde ani bez stavební chemie ve formě tmelů, lepidel, nátěrů a bůhvíčeho jiného.

Mezi doplňky se také počítá všechno, co na střeše souvisí s bezpečností a údržbou. Myšleny jsou stupačky, komínové lávky, žebříky, záchytné systémy atd. Doplňků na střeše je zkrátka velká spousta a jsou značně rozmanité.

Pokud jste v předchozí části katalogu požadovaný výrobek nenašli, možná se právě jedná o střešní doplněk. Jistě Vás teď uspokojí následující stránky s přehledným střešním doplňky z nabídky sdružení STŘECHA SPECIÁL…

Premiové produkty

HPI bezpečnostní hák Trapac

Bezpečnostní prvky

Střecha se buduje na desítky let dopředu, a tak je nezbytné hned v úvodu zajistit, aby bylo možno ji během těch dlouhých roků kontrolovat a udržovat.

Bezpečnostní hák pro šindel a břidlici HPI

Ochranné prvky

Nezbytné k zajištění správně fungujícího střešního souvrství.

Dělník používá hřebíkovačku Paslode.

Profesionální nářadí

Akumulátorové hřebíkovačky v praxi šetří čas i peníze, protože na stavbě není zapotřebí kompresor s hadicemi.