Konference Střecha Speciál 2021

Workshopy, diskuze, praktické ukázky, ale především odborné poradenství – to jsou vzdělávací konference STŘECHA SPECIÁL. Ani přes přísná opatření nepřišli obchodníci o možnost prohloubit své znalosti a dovednosti. 

Jednodenní interaktivní setkání s odborníky ze střechařského oboru se letos uskutečnilo během měsíce května a června. Z bezpečnostních důvodů se konference odehrály převážně ve venkovních prostorách v malých skupinkách. Tento koncept se všem účastníkům líbil a shledal se s velkým úspěchem.

Sdružení STŘECHA SPECIÁL ve spolupráci s dodavateli připravuje každý rok v rámci vzdělávání obchodníků konference, jejichž cílem je prohloubit znalosti, a hlavně představit novinky v oboru. V letošním roce z důvodu koronavirových opatření neproběhla klasická dvoudenní setkání, ale pouze jednodenní. Značná část konference včetně coffee breaků a obědů se navíc odehrávala venku. Účastníci také byli rozdělení do menších skupinek, aby byly zajištěny bezpečnostní podmínky. I přes tato opatření měla konference úspěch a koncept byl chválen pro lepší komunikaci a interaktivitu mezi sebou. Dal tak větší prostor účastníkům prohlédnout si produkty nejen očima, ale i možnost osahat si je a vyzkoušet naživo. 

Velké oblibě se pak těšilo především stanoviště se skladbou střechy. Díky těmto praktickým ukázkám měli možnost prohloubit své znalosti i obchodníci, kteří se běžně na střechu nedostanou. Nabyté informace jsou neocenitelné při obchodních jednáních se zákazníky. Dodavatelé střešních materiálů, fasád, izolací, solárních systémů a nářadí nabídli během jednodenního školení bohatý program. 

Novinky představili formou praktických workshopů, přednášek a soutěží, které prověřily znalosti a dovednosti účastníků. Na pomyslnou třešničku na dortu ve formě večerního programu, který má za úkol stmelit všechny přítomné, si však účastníci budou muset počkat do příštího roku. Konference STŘECHA SPECIÁL proběhnou už v lednu a v únoru 2022.