Šikmé střechy

Moderní stavba s černou střechou.

Za šikmou je považována každá střecha se sklonem větším než 5°. Jejich konstrukce ideálně plní úlohu horního ukončení stavby. Nakloněné plochy odvádějí srážkovou vodu rychle a bezpečně, krytiny vytvořené z malých formátů umožňují lehkou údržbu a většina prvků střechy má dlouhou životnost.

Uvedené benefity platí pro všechny šikmé střechy a díky jim jejich historie sahá až do samých začátků lidské civilizace. Ovšem na současné střechy jsou kladeny mnohem větší nároky - zejména kvůli využívání podkroví. Minimálně musejí dnes být zateplené a také dokonale vodotěsné.

Materiálová skladba krytin je pestrá, takže vyhoví požadavku každého stavebníka i stavbám od bungalovu až po procovskou vilu. Sáhnout lze pro tašky keramické nebo betonové, šablony cementovláknité, které nahradily dřívější eternit, a silnou pozici si vybudovaly krytiny plechové. Ty mohou být jak z plechů hladkých, tak z těch profilovaných, které imitují tradiční střešní tašky. Pokud si chcete s krytinou poradit svépomocí, neuděláte chybu, když sáhnete po asfaltových šindelích, které mají snadnou aplikaci. Pro fajnšmekry jsou naopak určeny krytiny z dřevěného šindele, břidlice, rákosu, slámy nebo třeba z mědi.

Prémiové výrobky pro šikmé střechy v nabídce sdružení STŘECHA SPECIÁL

Přízemní rodinný dům se střechou pokrytou keramickou krytinou Tondach.

Pálené tašky Tondach

Základním materiálem pro výrobu je tradiční, po tisíciletí osvědčená surovina, pálená hlína.