slider

Svěřte svou střechu specialistům
  Garance kvality
Kvalita prověřená zkušenostmi
Zkušenosti za skvělou cenu…

… to je STŘECHA SPECIÁL

Výrobce Českých střešních krytin –  STŘECHY COMAX®

… s lehkostí na celý život

Jedinečná lakovací linka COMAX® ve Velvarech

Historie výroby ve Velvarech u Prahy sahá až do roku 1938, kdy zde byla zahájena hutní výroba. O 35 let později zde společnost Comax® instalovala jednu z prvních kontinuálních linek v Evropě pro lakování hliníkových a pozinkovaných plechů. Výjimečné je, že doposud působí jako jediná svého druhu v České republice. Při nepřetržitém provozu denně nalakuje až 150 tun plechu, což ročně představuje 7 000 tun hliníkových a 45 000 tun ocelových pozinkovaných svitků, z nichž 70% putuje do zahraničí. Je jen otázkou času, kdy se tento kvalitní materiál masivněji usadí i na české střeše.

 

Lakovací linka METAL TRADE COMAX oslaví v roce 2018 rovných 45 let od svého založení – za tu dobu prošla kompletní rekonstrukcí a modernizací výrobního postupu i programu – chemická předúprava je maximálně ekologická (bezchromátová) a výrobní program „lakování“ byl rozšířen o „laminování“. Lince se otevřely nové trhy – exportuje do 28 zemí světa.

 

 

Střecha od českého výrobce

Střešní krytiny pro československý trh začala firma Comax® vyrábět v 70. letech
20. století. Bylo to v době, kdy prakticky žádný ze stávajících známých výrobců plechových střech v ČR nepůsobil a až na skandinávské výjimky ani neexistoval. Svou výrobu COMAX® odstartoval krytinou ALUKRYT® a plechy na falcování střech.

 

Díky mnohaletým zkušenostem spojených právě s lakováním a výrobou plechových střešních krytin Vám STŘECHY COMAX® přinášejí prémiové produkty s tradicí a zárukou kvalitního českého zpracování.

 

COMAX FALC s ocelovým pozinkovaným jádrem

Svitky ve falcovatelné kvalitě dle ČSN EN 10346 s jedinečnou povrchovou úpravou PUR|PA 50 µm v rozvinuté šířce vstupního materiálu 625 mm. Hlavní předností tohoto materiálu s měkčeným ocelovým jádrem, určeného k falcování stojaté dvojité drážky, je nižší tepelná roztažnost, kdy plech v důsledku teplotních změn mění svůj objem jen minimálně.

 

COMAX FALC s hliníkovým jádrem

 

Sloučenina s přesným poměrem stopových prvků AlMn1Mg0,5 vytváří tvrzený materiál s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a ideální odolností vůči korozi. Hliníkovou slitinu pro falcování plechu o síle 0,7 mm nabízíme jak v přírodním, nelakovaném provedení, tak v PES  texturní povrchové úpravě s 35 µm organického nánosu o rozvinuté šířce vstupního materiálu 600 mm, nebo PUR/PA 50 µm s rozvinutou šířkou 600 mm.

 

Modernizace výroby STŘECH COMAX®  ve Velvarech

V roce 2017 STŘECHY COMAX® modernizovaly výrobu a představily nové linky pro výrobu velkoformátových střešních krytin COMAX ALUKRYT® a COMAX TAŠKA. Celkové investice výrobního střediska v roce 2017 přesáhli 15 mil. korun a díky tomu rok 2018 přináší nové prémiové krytiny.

 

COMAX ALUKRYT  s hliníkovým jádrem

 

ALUKRYT® 888 je nyní velkoformátová krytina vhodná pro rychlé zastřešení větších střešních ploch se sklonem střešních ploch od 14°. Tradiční česká střešní krytina s univerzálním využitím vyráběná ze slitin hliníkového plechu s dvojnásobně efektivní pokládkou v přírodním provedení a povrchovou úpravou PES 25 µm.

 

 

COMAX TAŠKA s hliníkovým jádrem 

Profilovaná střešní krytina COMAX TAŠKA je vysoce kvalitní, velice odolná a zároveň  lehká krytina, která vzhledem připomíná klasickou pálenou tašku. Nový moderní design této velkoformátové krytiny je velmi estetické řešení pro zastřešení novostaveb i pro rekonstrukci střešního pláště. Prémiová střešní krytina s hliníkovým jádrem a povrchovou úpravou PES texturní s nánosem ochranného laku až 37 µm a zárukou funkčnosti až 50 let. 

 

  

STŘECHY COMAX® jsou na českém trhu jistou volbou. Díky dlouholeté zkušenosti, jedinečnému lakovacímu systému a širokému výběru barev, tvarů a povrchů dávají plechovým střešním krytinám punc kvality i krásy s dlouhou životností. Díky tomu dokáží STŘECHY COMAX® uspokojit i velice náročného zákazníka.